Športoviská

Najnovšie komentáre

Hodnotenie návštevníkov
 
1.6
Autor: Stano
"Bol som cez víkend (22.12.2013) "lyžovať" v Tatranskej Lomnici. Vzhľadom k tomu, že za 35 eur sa ..."
Hodnotenie návštevníkov
 
4.6
Autor: Andrea
"Stredisko akurát pre rodinu z deťmi a nenáročných lyžiarov a prijateľnú cenu za dobrú lyžovačku."
Hodnotenie návštevníkov
 
3.4
Autor: celaskon
"Cena je trochu vyššia ale platí aj v iných strediskách čo je fajn. Osobne mi najviac vadilo to, ž..."
 
Lyžovanie Prešovský kraj Lyžiarsky areál Makovica, Nižná Polianka
 

Lyžiarsky areál Makovica, Nižná Polianka

Lyžiarsky areál Makovica, Nižná Polianka
Lyžiarsky areál Makovica, Nižná Polianka
Lyžiarsky areál Makovica, Nižná Polianka
Lyžiarsky areál Makovica, Nižná Polianka
Lyžiarsky areál Makovica, Nižná Polianka

Ak ste skôr zdatným než rekreačným lyžiarom s vlastnou výbavou alebo snowboardistom, zažijete u nás výbornú lyžovačku.

Máme vynikajúce prírodné podmienky a ulyžujeme vás za pol dňa a cenu poldenného lístka! Ale ak si trúfate, kľudne si kúpte aj celodenku! :)

Stredisko neposkytuje služby typu požičovňa, skiservis a nie je zamerané na detských lyžiarov, čomu zodpovedá aj štruktúra cien. Staráme sa najmä o to, aby sme mali dostatok snehu, výborne upravený svah a aby ste nezahynuli hladom a smädom. Preto máme výborný pomer ceny a kvality a vy budete spokojní.

Lyžovačka na MAKOVICI začína splnením základných úloh: Trafiť k nám, zaparkovať, kúpiť správny lístok a nasadiť helmu. Ďalej vás čakajú už iba samé príjemné veci.

Makovica je lokálne zaužívané pomenovanie pre našu geografickú oblasť, ale v mapách takto označená nie je.  Na mape sa presuňte na severovýchod Slovenska a nájdite mestá Bardejov a Svidník (prešovský kraj). Medzi nimi, na hranici s Poľskom, v pohorí Nízke Beskydy je obec Nižná Polianka. No a ste doma.

Areál je dostupný odbočením z hlavnej cesty č. 77 priamo na parkovisko. Po ďalších 100 metroch ste pri pokladni a nástupe na najdlhší z vlekov.

Od sezóny 2009/2010 je naša zjazdovka umelo zasnežovaná, ale vždy je šanca aj na zážitok v prašane. Je orientovaná západne, preto si môžete si pri priaznivom počasí vychutnať slnečnú  lyžovačku, alebo sa len tak slniť a relaxovať s panorámou Nízkych Beskýd pred sebou. Má strednú náročnosť.

Zimná sezóna začína začiatkom januára - pri priaznivých podmienkach už okolo Vianoc. Končí približne v marci. Priemerná výška prírodného snehu je 30 cm. Počasie v posledných rokoch je však veľmi vrtkavé a trochu nám kazí štatistiku. Lyžovať začíname pri výške snehu okolo 20 cm. Napriek nízkemu číslu sú to už dobré, príp. veľmi dobré podmienky vďaka starostlivo udžiavanej zjazdovke počas leta a viacnásobnému koseniu.

Šetríme vaše peniaze a nenútime vás platiť v cene lístka to, čo máte vlastné. Ak potrebujete lyžiarsku výstroj (alebo full ski servis), dáme vám pár dobrých tipov na požičovne mimo strediska. Nejaké voľné lyže sa však u nás vždy nájdu.

Unaveným lyžiarom radi ponúkneme občerstvenie tela i ducha v našom bufete (45 miest + 40 vonku). Môžete si vyberať medzi jedlami teplej i studenej kuchyne a bohatým výberom alkoholických i nealko nápojov. Tradičnou je už u nás jablková štrúdľa, ale prekvapíme vás aj inými domácimi koláčmi. Pochutíte si na výborných polievkach, gulášoch, zemiakových plackách, pečených kuriatkach, klobáskach a ešte na veľa iných dobrotách!

Zohreje vás varené vínko, grog, punč, lavína, horúca čokoláda, ale najmä naše špeciálne - každoročne vylepšované Makovické hriate!

Pre vaše deti máme vyčlenený kútik, kde si môžu kresliť a pridávať svoje výtvory do našej galérie obrázkov. Spolu si môžete zahrať "Človeče, nehnevaj sa", karty, alebo si zasurfovať na internete, k dispozícii je bezplatný hot spot.

Základné informácie

Aktivity a služby - 900 metrová zjazdovka s vynikajúcim profilom, prevýšením 186 metrov, umelo zasnežovaná a denne upravovaná
- bufet s domácou kuchyňou za výborné ceny
- bezplatné pohodlné parkovanie (os. autá, autobusy)
- bezplatné WC+sprchy
- bezplatné pripojenie do wi-fi siete (v prípade, že máte vlastný laptop)
Otváracie hodiny Prevádzková doba vlekov:
denne od 9.00 - 16.00 hod. (bez nočného lyžovania)
Cenník Priemerná návštevnosť a čakacia doba na vlek:
prac. dni - do 100 hostí/0-5 min., víkendy a sviatky: do 300 hostí/0 - 15 min.

Základný cenník v EUR:

celodenný lístok - 13
4 - hodinový - 10
2 - hodinový - 7,5
bodový /jedna jazda - 1

Kontakt

Adresa 08636 Nižná Polianka - ski/sun area Makovica, okres Bardejov
Telefón +421 903 618 042, +421 903 635 710
E-mail marysa@makovica.sk
Web http://www.makovica.sk
GPS N 49.399035   E 21.39383

Komentáre

Žiadne komentáre

 
 
HodnotenieUpozornenie: Hodnotenie pridajte len v prípade, že ste toto športovisko už navštívili. Čím viac hviezdičiek označíte, tým lepšie hodnotenie športovisko získa.
Ak chcete pridať otázku, využite odkaz na diskusné fórum v dolnej časti stránky.
Podmienky
 
Vybavenosť
 
Prostredie
 
Personál
 
Cena
 
Komentár
    Pre overenie opíšte prosím kód z obrázku naľavo.
 
 
 
 

Šport v meste

Najobľúbenejšie športy

sporty Prinášame vám pravidlá, zaujímavé informácie a historické fakty o individuálnych a kolektívnych športoch, ktoré sú u nás najviac rozšírené.
>> Viac o najpopulárnejších športoch

Hlavná stránka | Vyhľadávanie | Prihlásenie | Pravidlá | Otázky a odpovede | Kontakt